Utrecht, Nicolaas van Vucht, 1746. (24) 530 (12) p. Opnieuw gebonden in oud perkamenten band, 4° (Mist de laatste pagina met de drukfouten)
Search Results: Authors starting with L from Antiquariaat De Roo
- Bookseller inventory: Antiquariaat De Roo (authors starting with L)
- Bookseller: Antiquariaat De Roo
Results 1 - 20 of 35
Uitgezogte Leer-Redenen Over nadrukkelyke plaatzen des Ouden en Nieuwen Testaments. Op verscheide tyden, en by verscheide gelegentheden, als eenen Lantdag, Biddagen, &c. Met een Voorreden van Cornelius van Velzen. Benevens een Register van zaken.
by Laan, Petrus
Zwijndrecht, Netherlands
$371.67$26.93 shipping to USA
$371.67
$26.93
Christelycke Ghepeysen, Toonende den versekerden wegh tot den Hemel, ende den voorsmaeck des selve, Nu on-langhs vermeerdert, met Godtvruchtighe beweginghen onder-mengelt, ende voor ieder dagh van verscheyde Maenden bedeylt. Over-geset uyt het Frans in de Nederlantsche taele. Den Sesden Druck.
by Lacman, Jean
Zwijndrecht, Netherlands
$433.61$26.93 shipping to USA
Leuven, Guiliam Stryckwant, en te Brussel, Franciscus t'Serstevens, 1697. (12) 416 (3) p. Origineel goud-bestempeld Leer met ribben, 12° (Recto eerste vrije schutblad beschreven met: 'desen boeck hoort tot den joanna catrina van beerlen woonede in de kopperstrat in den kerswinkel'.)
$433.61
$26.93
Elf Betrachtingen, van het Sterven en den Doodt des Menschen, tot Heylsaam gebruyk opgestelt. Na desselfs Zalig Overlyden uytgegeven, en uyt 't Hoogduytsch vertaald, door J. Le Long. WAARBIJ: Verhandeling van de Eeuwigheit der Straffen, waarin dese Hooft-leer van onse Belydenisse beweesen, en tegen alle heedendaagse Verdedigers van de Wederbrenginge van alle Dingen, vast gestelt wort. In 't Hoogduits beschreven. Uit het Hoogduits vertaalt door B. Keppel.
by Lampe, Frederik Adolph
Zwijndrecht, Netherlands
$247.78$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Antony Schoonenburg, 1732/1731. 2 werken in 1 band, (24) 494 (8), (24) 322 (13) p. Origineel perkament, 8° (Wat los in de band, vochtvlekkig.) Tweede werk komt weinig voor. Ex-libris: J. vd Schuit
$247.78
$26.93
Elf Betrachtingen, van het Sterven en den Doodt des Menschen. Tot Heylsaam gebruyk opgestelt. Na desselfs Zalig Overlyden uytgegeven, en uyt 't Hoogduytsch vertaalt, door J. le Long. Tweede Druk. WAARBIJ: Verhandeling van de Eeuwigheit der Straffen. Waarin dese Hooft-leer van onse Belydenisse beweesen, en tegen alle heedendaagse Verdedigers van de Wederbrenginge van alle Dingen, vast gestelt wort. Uit het Hoogduits vertaalt door B. Keppel.
by Lampe, Frederik Adolph
Zwijndrecht, Netherlands
$92.92$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Antony Schoonenburg, 1732/1731. 2 werken in 1 band, (22) 494 (8), (24) 322 (13) p. Opnieuw gebonden half Leer, 8° (Rug wat geschaafd, titelschildje los, laatste 2 pag. van het register van het tweede werk beschadigd, verder een goed exemplaar.)
$92.92
$26.93
Schrift-maatige Verklaaring over den Eersten (-Tweeden) Brief van den Apostel Paulus, Geschreeven aan de Thessalonicensen.
by Landreben, Arnoldus
Zwijndrecht, Netherlands
$433.61$26.93 shipping to USA
Franeker, Leonard Strik, 1702. 2 delen, (titelprent, 16) 494 (22), (titelprent, 12) 254 (14) p. Origineel blind-gestempeld Perkament met ribben, 4°. Zeer fraai exemplaar van deze eerste druk (zonder het portret).
$433.61
$26.93
Volledige Verklaaring der Klaagliederen van Jeremia [ ]
by Langenes, Henricus
Zwijndrecht, Netherlands
$1,053.06$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Hendrik Vieroot, 1753. (12) 862 (40) p. Origineel Perkament, 4°. Goed exemplaar van deze zeldzame verklaring.
$1,053.06
$26.93
Ziels-Zuchtingen, over Het Lyden en den Doodt, van onsen Zaaligmaaker Jesus Christus. In XLI Betrachtingen Geschikt, die soo wel tot de Historie selfs, als ook tot de Verborgentheden daarin begreepen, en voornamentlyk tot een Christelyke oeffening en Godtzaaligen wandel dienstig zyn. Thans, om desselfs deftigheit, na den laatsten en vermeerderden Druk, uyt het Hoogduytsch vertaalt, door Isaac le Long.
by Langhans, Johan Lodewyk
Zwijndrecht, Netherlands
$433.61$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Johannes Ratelband, en Gerrit Bos, 1724. (16) 564 (4) p. Origineel half Leer met goudopdruk, 4°.
$433.61
$26.93
Commentaria.
by LAPIDE, CORNELIUS CORNELII A
Zwijndrecht, Netherlands
$4,336.13$26.93 shipping to USA
Venice, Hieronymus Albriccius, 1700-1706. 11 volumes, (frontispiece, 6) 832 (47), (6) 276 290 (20) (6) 132 (20) 107 (13), (frontispiece, 6)692 (84), (4) 260 (28) (14) 277 (33) (1) 245 (15), (frontispiece, 30) 1034 (82), (frontispiece, 16) 520 (66), (frontispiece, 6) 794 (72), (frontispiece, 4) 418 (43), (frontispiece, 4) 270 (28), (frontispiece, 4) 772 (90), (6) 437 (38) (4) 272 (32) p. Contemporary Vellum with 5 raised bands, Folio (Some foxing throughout the text blocks of all volumes. The spine-ends of volume 3, 4, 7, 10 and 11 are split, and one of the hinges of volume 6 has been restored. Some wormholes in the lower spine-ends, because of this volume 3 and 4 lack a piece of vellum. The set was previously owned by S. Dominici Asculi, his entry is written in and old hand on the first page of each volume, and later by the Crozer Theological Seminary and the Ambrose Swasey Library, each volume contains a bookplate and several ownership stamps. Complete set of the commentaries of Cornelius Cornelii a…
$4,336.13
$26.93
De geloofwaerdigheid der Euangeli-geschiedenisse [ ]
by Lardner, Nathanael
Zwijndrecht, Netherlands
$464.59$26.93 shipping to USA
Utrecht, Hermannus Besseling, 1739. 4 delen in 2 banden, (28) 579 (14), (18, XIV) 281 (1), (2) 240 (10) p. Origineel Perkament met ribben, 4°. Nathanael Lardner, 1684-1768, studeerde in Londen, maar ook in Utrecht en Leiden. Na voltooiing van de studie kreeg hij in 1709 geen beroep waarna hij eerst privé-leraar werd en pas vanaf 1729 hulppredikant van de Presbyteriaanse gemeente in Crutched Friars.
$464.59
$26.93
Heylige Moralien, of Christleyke Zede-Lessen, uyt de Evangelien en Epistelen, op alle Zon- Feest en Apostel- Dagen aangetootn. Waar in de Heylige Tekst overal van woord tot woord volgens den Sin des Heyligen Geestes, duydelijk verklaart, en tot heylsaam gebruyk, leere, troost en vermaaninge in de vreese Gods wordt toegepast, aan de Christelijke Duytse Gemeente in Petri Kerk tot Copenhagen. Door bystand van den Heyligen Geest in 't openbaar gepredikt. Uyt het Hoog- in 't Nederduyts vertaalt door Johannes Frederik Meyer. Tweede Deel.
by Lassenius, Johannes
Zwijndrecht, Netherlands
$340.70$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Abraham Strander, 1731. (2) 923 (41) p. Origineel leer met ribben, 4° (Tweede deel. Schutbladen vernieuwd.)
$340.70
$26.93
Schild des Geloofs, Ofte Grondighe wederlegginghe van seecker Dialogus of t' Samenspreeckinge, uytgegeven door Angelus de Monte Bello, Licentiaet inde H. Godheyt tot Leuven, waer in ondersocht word, of de Catechismus, welcke in Holland ende elders gebruyckt word, op Gods Woord gegrond is of niet? Waer in by occasie meest alle de Verschillende Leer-Puncten tusschen de Gereformeerde en de Roomsche Kercke naecktelijck worden ontdeckt, ordentelijck verhandelt, ende de gesonde Leere in den Catechismo begrepen, grondelijck bewesen en verdedight.
by Laurentius, Jacobus
Zwijndrecht, Netherlands
$1,176.95$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Paulus Aertsz van Ravensteyn, 1633. (12) 568 (12) p. Origineel Perkament, 4° (Plaatselijk, met name in het voorwerk wat vochtvlekkig.) Verdediging van de Heidelbergse Catechismus tegen de aanval van de Dominicaan J.A. Coppenstein in zijn werk 'Invicta Veritas' door de gereformeerde predikant Jacobus Laurentius, 1585-1644. Laurentius was een fel bestrijder van de Roomse leer, in dit werk zet hij de verschillende leerpunten tussen de Gereformeerde en Roomse leer tegenover elkaar met de Heidelbergse Catechismus als leiddraad. De laatste gemeente waar hij stond was Amsterdam, zijn dochter Debora werd de overgrootmoeder van Willem Bilderdijk. Vooral is Laurentius bekend geworden omdat hij Hugo de Groot Roomse sympathieën toeschreef in zijn werk: ""Hugo Grotius papizans"", in 1830 verzorgde H.F. Kohlbrugge nog een nieuwe uitgave hiervan.
$1,176.95
$26.93
De Triumpherende Vorstinne der Hooft-Deugden op Aerden. Banende den Koninklijken wech na de Stadt Godts, en het eeuwige Leven. Vervattende De Practijcke en Oeffeninge van het Waerachtigh Saligmakende Gelove. Zijnde grondigh, krachtigh, leersaem, en troostelijck beschreven. En uyt de Engelsche Tale in 't Nederduyts vertoont, door Vincentius van Deurn.
by Lawrence, Matthew
Zwijndrecht, Netherlands
$92.92$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Johannes van Someren, 1664. REPRINT, (28) 470 (12) p. Kunstleer, 4°
$92.92
$26.93
De Openbaeringe der Openbaeringen, zijnde besonderlick als een Proefe of Inleydinge tot het ontsegelen, openen, en ontdecken van de seven Segelen, de seven Donderslagen, en den Staet van 't Nieuwe Jerusalem. Dewelcke tot hier en toe noyt van ymant als alleen van den Geestelijken Onderscheyder eeniger maten, tot voldoeninge na het diepe Verstant van het groote Mysterium, so ver zijn ontdeckt en in 't licht gebragt.
by Lead-Ward, Jane
Zwijndrecht, Netherlands
$619.45$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Hendrick Wetstein, 1696. 256 p. Origineel Perkament, 8° (pagina 17/18 in kopie). Jane Lead (1624 - 1704), was een christelijke mysticus geboren in Norfolk, Engeland, wiens spirituele visioenen, vastgelegd in een reeks publicaties, centraal stonden in de oprichting en filosofie van de Philadelphian Society in Londen. De spirituele visie van Lead was vergelijkbaar met die van Jakob Böhme (1575-1624), wiens geschriften John Pordage beïnvloedden, de oprichter van de groep die de Philadelphian Society zou worden onder leiding van Lead. Net als andere vrouwelijke christelijke mystici, bijvoorbeeld Julian van Norwich, Margery Kemp en Hildegard von Bingen, heeft de spiritualiteit van Lead een sterk vrouwelijk element, de Sophia of Wijsheid van God, een terugkerend onderwerp in haar schrijven. Haar geschriften behandelen veel van de christelijke mysteries: de aard van Christus, de verlossing van de mens door een terugkeer naar de Godheid, het bestaan ??van de Sophia, de Apocalyps en de…
$619.45
$26.93
De Wedergeboren Christen, Ofte Een Verhandeling van de Geestelyke Vernieuwinge des Menschen. Waar in die bestaat, hoe nodig zy is ter Zaligheid, en wat Verpligting deselve op hun legt, om door een Dankbare Erkentenis God te verheerlyken. Den elfden Druk.
by LEEUWAARDEN, NICOLAAS SIMON VAN (N.S.V.L.)
Zwijndrecht, Netherlands
$340.70$26.93 shipping to USA
Deventer, Marinus de Vries, 1741. (18) 188 p. Origineel half Perkament, 8°
$340.70
$26.93
De Godvreezende Zeeman of De Nieuwe Christelijke Zeevaart, Bestuurd door een Schriftmatige Verhandeling van ses en twintig Uytgelesene Schriftuurplaatsen. Kortelyk uytgebreyd, ernstelyk tot ongeveynsde Godvrucht aangedrongen, met Gebeden op elke Verhandeling slaande, achtervolgd. Waar by gevoegd zyn Verscheydene andere Gebeden en Stichtelyke Gesangen. Te samen gesteld tot algemeene stichting, en bysonder van Zeevarende Lieden, en alle die by de Zee wonen ofte belang hebben. De Voorrede, den inhoud des Werks kortelyk vertoonende en aanprysende, is opgesteld van Hieronymus Simons van Alphen. Den vyfden Druk.
Zwijndrecht, Netherlands
$495.56$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Erve Wed. Gysbert de Groot, 1725. (titelprent, 54) 908 (4) p. Opnieuw gebonden half Perkament, 8° (Eerste en laatste pagina's wat gevlekt/gebruind.)
$495.56
$26.93
De Bevestigde Christen, Aangespoort om met Alle Yver de Heiligmaking na te Jagen. Ter Ontdekking en Overtuyging, van Uyterlyke Belyderen, en laauwe Christenen. In verscheide Verhandelingen, van uytgeleezen Schriftuurplaatzen daar toe dienende.
by Leeuwaarden, Nicolaas Simons van (N.S.V.L.)
Zwijndrecht, Netherlands
$61.94$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Jacobus Borstius, 1725. (44) 779 (1) p. Opnieuw gebonden half Leer met titelschild, 8°
$61.94
$26.93
Zwijndrecht, Netherlands
$68.14$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Jacobus Borstius, 1725. (44) 779 (1) p. Origineel Perkament, 8°
$68.14
$26.93
Koopmans Reekeningen, Het Derde Deel. Waar in veel nodige, en dienstige zaken, des aangaanse, odentelijk by een gesteld zijn, en berigt worden. Den Vijfden Druk.
by Lintz, Adam van
Zwijndrecht, Netherlands
$1,610.56$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Johannes Kannewet, 1750. REPRINT, (2) 116 p. 18e eeuws goud-bestempeld Leer met ribben en zilveren sloten met sluitpen, 8° 12,2 x 7,5 x 1,5 cm. (Vernieuwde leren rug. Een vroeg achttiende eeuwse boekband met zilverbeslag bestaande uit 4 klampen met sluitringen en een zilveren sluitpen. De klampen zijn versierd met een medaillon gevat in ornamentele motieven met daarin een scheepje, of zogenaamde Oost-Indiëvaarder. Oorspronkelijk werd de band met sloten waarschijnlijk vervaardigd voor een almanak maar het bevat nu een eenvoudige facsimile-uitgave van een populair achttiende-eeuws rekenboek wat gezien het reis- en handelsaspect van de sloten goed past. De sloten zijn gemerkt met het meesterteken van Benjamin Keegel, werkzaam te Amsterdam vanaf ca. 1730.)
$1,610.56
$26.93
Geestelijke Opwekker, Voor Het Onverloochende, Doode, en Geesteloose Christendom. Voor-gestelt in X. Predicatien, En Aangedrongen door het Leven en Sterven van dien grooten Selfs-verloochenaar J.v.L. eertijds seer vermaart Leeraar in de Stad Utrecht. De tweede Druk meer als de helft vermeerdert en verbetert uyt Lodensteyns eygene Schriften, door Everhardus vander Hooght. De Derde Druk.
by LODENSTEYN, JODOCUS VAN
Zwijndrecht, Netherlands
$84.24$26.93 shipping to USA
Amsterdam, Jacobus van Hardenberg, 1716. REPRINT, (8, 101, 2) 771 p. Half Kunstleer, 8° (NIEUW, uitgave Snoek)
$84.24
$26.93
Lunar map in 25 sections. With a description of the individual maps by J. F. Julius Schmidt. Second edition. Edited by Paul Ahnert.
by Lohrman, Wilhelm Gotthelf
Zwijndrecht, Netherlands
Leipzig, Johann Ambrosius Barth, 1963. Text booklet and plates. 30 p., 1 fol. With a portrait frontispiece and 25 loose plates. 30 x 21 cm resp. 32,5 x 27 cm. Together in OHalbleinen portfolio (slightly browned resp. light-margined). Survey and depiction of the moon by the geodesist, topographer, astronomer, and meteorologist Wilhelm Gotthelf Lohrmann (1796-1840). The meteorologist did valuable work as a survey inspector in the Saxon land survey. In 1820 he acquired a telescope and began systematic lunar observations. In 1824 he published the first sheets of his sectional map. The complete work was published only in 1878 by the Barth publishing house, the publication is mainly due to Julius Schmidt (1825-1884), the most successful lunar observer of his time.
$1,176.95
$26.93